top of page

DOPROVODNÝ PROGRAM

ZÓNA OBVODU OSTRAVA-PORUBA
278572478_3096092183977417_257406748309375601_n.jpg

Přijďte se seznámit s městotvornou inciativou městského obvodu Poruba fajnOVA Poruba, která na základě Strategického plánu rozvoje města Ostravy proměňuje tento obvod v ještě krásnější a příjemnější místo k bydlení i životu. Dozvíte se zde, jak se pomocí participačních aktivit můžete zapojit do zvelebování našeho obvodu či které projekty již v rámci programu byly realizovány.

 

Pro nejmenší bude připraveno puzzle krásných porubských stavebních obvodů a další zábavné aktivity.

 

Srdce pro Porubu

 

Víte, že městský obvod Poruba organizuje vlastní charitativní sbírku Srdce pro Porubu? Vznikla v roce 2019 a od té doby se díky ní vybraly potřebné finance pro 12 dětí a 1 dospělého z našeho obvodu, které potkaly životní těžkosti a pomoc od srdce velmi ocenili. Na Festivalu v ulicích můžete i vy přispět těm, kteří si pomoc zaslouží a ocení ji.

67137529_2439983366040198_3113690395830124544_n.jpg
ZÁBAVNÁ A INFORMAČNÍ ZÓNA MĚSTA OSTRAVY

Přijďte se do zábavné a informační zóny města Ostravy pobavit i poučit! Stejně jako v zóně městského obvodu Poruba i zde se můžete hravou formou seznámit se strategickými plány našeho města. Zní to jako nuda? A co kdybychom vám řekli, že tyto plány můžete díky participativním projektům sami ovlivnit. Tak hurá do toho! 

 

Co se týká zábavy, můžete si u nás vyzkoušet nový trend virtuální reality a nahlédnout tak do světa na pomezí fantazie a reality anebo se na pár chvil stát zkušeným závodníkem. Malé i velké návštěvníky zde čekají zábavné kvízy a ti nejchytřejší se do víru Festivalu v ulicích mohou vrátit se slušivým nástřikem na kůži.

283600474_2817535348552321_3506676205362021513_n.jpg
ZÓNA NÁKUPNÍHO CENTRA GÉČKO

Také Géčko ​je součástí festivalu! V jejich chill-zóně se na vás těší maskoti Gery a Šery se zábavnou házecí hrou cornhol, ve které budete moci vyhrát géčkové dárečky.   

Hlavolamy.jpg
vsb-tuo-ochranna-zona-cz.png
ZÓNA VŠB-TUO

Učíme studenty a děláme vědu. Také si rádi hrajeme a pod heslem ZLEPŠI SI TECHNIKU vysvětlujeme, kde a jak technika pomáhá člověku.

Fakulta strojní předvede fenomén dnešní doby 3D tisk. Na vlastních modelech vám ukáží, co a jak z plastu a kovu tisknou. 

S Fakultou stavební objevíte krásy a tajemství architektury.

V sekci Fakulty materiálově-technologické si budete moci zahrát soutěže a kvízy na téma Manager 4.0 - co obnáší být manažerem v současnosti?

Dále si budete moci zkusit rozsvítit žárovku nebo ohřát vodu šlapáním na kole a uvědomit si tak, že na elektrické energii jsme totálně závislí. A v neposlední řadě si jako správní technici procvičíte mozek i ruce s velkoprostorovými dřevěnými hlavolamy

MINDOK
IMG_20220625_174135-1.jpg

Přijďte se podívat, vyzkoušet si a ochutnat veselý svět společenských deskových her od firmy MINDOK, která již od roku 2007 přináší ty nejoblíbenější hry na trhu.

Můžete se těšit na prezentaci her z řady populárních SMART her pro jednoho hráče, na postřehové a paměťové hry, u kterých si vyzkoušíte svou rychlost i bystrost nebo na kvízové a párty hry jako jsou Desítka nebo Krycí jména. Pro zvídavé bude připravena řada 50 přírodních expedic, u nichž se něco dozvíte a zároveň se skvěle pobavíte.

MINDOK jsou připraveni na celou rodinu a zabaví se s nimi opravdu každý! Jejich hry jsou totiž určeny pro všechny věkové kategorie již od 2 let! 

BALÓNEK - foto 1.jpg
BALÓNEK

Hlavním tématem stánku Balónku budou tvůrčí dílničky, ve kterých si můžou malí i velcí vytvořit džínová srdíčka nebo zdobit barevné látkové pytlíčky. Dále budeme malovat, skládat, vyplňovat kvízy atd.

 

S Balónkem se rozhodně nudit nebudete. A balónek do ruky samozřejmě také nebude chybět.

www.balonek.cz

RADOST V PÍSKU
RADOST V PÍSKU - foto 2.jpg

Vyzkoušejte si kreativní tvorbu obrázků pomocí barevného písku.

 

V zóně Radost z písku najdete šablony s vyřezanými obrázky motivů zvířátek, krajin, postaviček, výukových motivů a mandal. Ze šablony se odlepí jednotlivé vyřezané dílky obrázku a na lepicí plochu se vysype barevný písek. Písek, šablona a vaše představivost vytvoří jedinečné obrazy, které přináší uklidnění a radost.

 

Práce s pískem rozvíjí jemnou motoriku, soustředění a kreativitu. Pískování probouzí dětskou tvořivost v každém z nás.

www.radostvpisku.cz

ZZ FvU 52.jpg
FESTIVALOVÁ TANČÍRNA KIZOMBY, ZOUKU, SALSY A BACHATY

Kizomba Ostrava a Zouk Ostrava vám přinášejí jedinečnou příležitost zažít OPEN AIR tančírnu!!
 

V sobotu 22. 6.  se můžete těšit na vášnivé latinskoamerické a africké rytmy, které vám rozproudí krev v žilách. Ať už jste zkušený tanečník nebo úplný nováček, jistě zde najdete své místo. Můžete přivést partnera, kamarády nebo se jen tak přidat a poznat nové lidi.


Pro nováčky bude připraven workshop, kde se naučíte základy těchto tanců a hned po workshopu propukne tančírna. Přijďte se nechat unést rytmy Kizomby, Zouku, Salsy a Bachaty a užít si nezapomenutelný zážitek!

Capoeira
CAPOEIRA CANDEIAS OSTRAVA
EI5A1371.jpg

Capoeira je brazilský kulturní fenomén spojující prvky svébytného bojového umění s tancem a s akrobatickými prvky, a to vše v rytmu hudebního doprovodu.

Jde o všestrannou fyzickou aktivitu, která rozvíjí sílu, pružnost, obratnost, rovnováhu, koordinaci, rytmus a schopnost improvizace. Kromě fyzické stránky capoiery je důležitá i ta hudební - díky hře na nástroje a zpěvu totiž rozvíjí také hudební cit a jazykové i pěvecké dovednosti tanečníka.

"Jsme součástí skupiny Capoeira Candeias a v Ostravě působíme již skoro 20 let. Přijďte se podívat, jak capoeira vypadá, a hlavně si to vyzkoušet na vlastní kůži!"

ROZKOŠ BEZ RIZIKA
2.jpg

Testujeme veřejnost na HIV!

ROZKOŠ bez RIZIKA nemůže na Festivalu v ulicích chybět. V naší mobilní poradně budeme všem návštěvníkům festivalu nabízet testování anonymně, bezplatně a s výsledkem do 15 minut. Ověřit si svůj zdravotní stav můžete díky odběru jediné kapky krve z prstu. Můžete se za námi přijít i poradit o správném používání prostředků prevence, bezpečnějším sexu a pohlavně přenosných nemocech.

Víte, kdo je ROZKOŠ bez RIZIKA? Tato organizace se již více jak 30 let snaží zlepšovat postavení sexuálních pracovnic a pracovníků a snižovat rizika, která s sebou práce v sexbyznysu přináší.

 

Více na www.rozkosbezrizika.cz
Facebook: www.facebook.com/RozkosbezRizikaOfficial
Instagram: www.instagram.com/rozkosbezrizika

bottom of page