top of page

Středobodem letošního Festivalu v ulicích je porubská Hlavní třída a přilehlé ulice a dvory, takže samozřejmě i prostranství tzv. Floridy.  

Najdete zde scénu č. 2, na které se během soboty a neděle vystřídají umělci z Itálie, Japonska, Filipín či Argentiny, ale také pohádky v podání Divadla Ententýky nebo Žongléros Ansámbl. V neděli odpoledne odtud dokonce vyrazí putovní představení Bajka s oblíbenými obřími loutkami.   

V přilehlých uličkách najdete zóny festivalových partnerů a neziskových organizací, které si pro vás letos připravili stánky nabité zábavou, soutěžemi pro děti a novými vědomostmi. 

LIBERTY PARA HOCKEY ARENA
liberty.png

Proměňte každý metr na peníze v LIBERTY PARA HOCKEY ARÉNĚ! Vyzkoušejte si simulátor jízdy na parahokejových saních, na kterých se po ledě pohybují hokejisté s tělesným postižením, protože na bruslích to třeba bez nohy prostě nejde. I s oběma nohama zjistíte, že taková jízda potřebuje hodně šikovnosti a fyzické zdatnosti.

 

Tým z LIBERTY Ostrava už loni obdivoval, jak to bravurně zvládají parahokejisté na Mistrovství světa v Ostravě, které huť podpořila. Vzniklo tak nové partnerství a snad i přátelství. Proto chceme i tentokrát pomoci chlapům tvrdým jako naše ocel.

 

Každý metr, který ujedete na parahokejových saních, promění LIBERTY Ostrava na peníze určené pro parahokejový klub Flamingos Ostrava. Kromě simulátoru saní na vás čeká také střelba na branku, kde si ověříte svou přesnost a rychlost.

278572478_3096092183977417_257406748309375601_n.jpg
ZÓNA OBVODU OSTRAVA-PORUBA

Městský obvod Poruba na prostranství pod kruhovým objezdem ukáže, jak by v nejbližších letech mohl vypadat druhý nejlidnatější obvod Ostravy. Představí vám strategický plán a největší chystané projekty, výsledky průzkumu veřejného mínění, který se uskutečnil v loňském roce a pozve vás do projektu participativního rozpočtu Zelená Porubě, který vám umožní zcela proměnit dvůr ve vašem sousedství. 

20190718_130450.jpg
ZÓNA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Prázdniny jsou před námi, nastane čas prozkoumat Moravskoslezský kraj. Začít můžete již na Festivalu v ulicích! Zóna MSK vás seznámí s neomezenými možnostmi cestovního ruchu v našem kraji, nabídne aktivity pro děti a fotokoutek, z kterého si budete moci odnést vzpomínku v podobě originální fotky.

ZÓNA MĚSTA OSTRAVY
67137529_2439983366040198_3113690395830124544_n.jpg

Navštivte zónu města Ostravy, které Vám na prostranství pod kruháčem (Hlavní třída, Ostrava-Poruba) připraví program pro celou rodinu.

V části této zóny pro Vás bude letos připraven výlet do virtuální reality, kde na Vás budou čekat hry, zajímavosti a zábava. Zároveň se budete moci něco nového dozvědět.

V dalších stáncích pro Vás město Ostrava chystá zábavnou hru, která návštěvníkům představí strategický plán města Ostravy a jejího dalšího rozvoje. Hra pomocí otázek návštěvníky provede sedmi strategickými cíli města a seznámí Vás s nejdůležitějšími projekty. Pokud si zahrajete a dojdete až do cíle, můžete získat pěknou odměnu.

285166215_5058896267563506_5900698243665752910_n.jpg
POHO ZÓNA

Na Festivalu v Ulicích narazíte také na transformační program POHO 2030!  

V rámci jejich unikátní POHO zóny vám ukážou, jak vypadá taková malá transformace v praxi. Dospělí si budou moci vychutnat speciální hornický drink na baru z bývalého důlního vozíku a děti zase nadchne některá z připravovaných tvůrčích aktivit. 

283600474_2817535348552321_3506676205362021513_n.jpg
ZÓNA NÁKUPNÍHO CENTRA GÉČKO

Také Géčko ​je součástí festivalu! Budeme společně tvořit veselé medúzy, navštíví nás maskoti Gery a Šery a budete si moci odpočinout v géčkové chilli-out zóně.

ZÓNA VŠB-TUO
FS_CZ.png

Učíme studenty a děláme vědu. Také si rádi hrajeme a vysvětlujeme, jak a kde technika pomáhá člověku. Tentokrát ve stavitelství, 3D tisku, robotice, biomedicíně, nanotechnologiích, materiálovém inženýrství a slévárenství.

Program v naší zóně: 

 • Najděte zajímavé stavby Ostravy na mapě s 3D modely, postavte si mrakodrap a vyrobte sádrový odlitek

 • Fenomén 3D tisk – co všechno se dá vytisknout na 3D tiskárně

 • Zjistěte, že bez materiálů a odlitků svět nefunguje, navštivte náš nanoBar a vyzkoušejte množství cukru v nápojích

 • Poslechni si hudbu a zvuky svého těla - tentokrát hraje náš „Robot klavírista“

 • Zahrajte si hry, skládačky, vyřešte kvízy a hlavolamy

 • ...a mnoho dalšího

ZÓNA OSTRAVSKÉ UNIVEZITY
IMG_3161.jpg

​Ostravská univerzita si pro návštěvníky letošního festivalu v ulicích připravila 

 • pohodovou chill-outo zónu s lehátky a kostkami

 • dětskou zónu s výtvarnými workshopy

 • medvídkovu nemocnici pro děti

 • prezentaci aktivity "prsa & koule" pro prevenci rakoviny  

 • workshop první pomoci a chirurgického šití

 • stolní a zábavné hry pro jednoho i více hráčů

 • měření složení těla

 • překážkovou dráhu se závratnými brýlemi

RADOST V PÍSKU
RADOST V PÍSKU - foto 2.jpg

Vyzkoušejte si kreativní tvorbu obrázků pomocí barevného písku.

 

V zóně Radost z písku najdete šablony s vyřezanými obrázky motivů zvířátek, krajin, postaviček, výukových motivů a mandal. Ze šablony se odlepí jednotlivé vyřezané dílky obrázku a na lepicí plochu se vysype barevný písek. Písek, šablona a vaše představivost vytvoří jedinečné obrazy, které přináší uklidnění a radost.

 

Práce s pískem rozvíjí jemnou motoriku, soustředění a kreativitu. Pískování probouzí dětskou tvořivost v každém z nás.

ROZKOŠ BEZ RIZIKA - foto 4.jpg
ROZKOŠ BEZ RIZIKA

Tato organizace se již 30 let snaží zlepšovat postavení sexuálních pracovnic a pracovníků a snižovat rizika, která s sebou práce v sexbyznysu přináší. Na Festivalu v ulicích však v mobilní poradně nabízí testování na HIV všem a to anonymně, bezplatně a s výsledkem do 15 minut.

 

Ověřte si svůj zdravotní stav díky odběru jediné kapky krve z prstu. Můžete se za námi přijít poradit se také o správném používání prostředků prevence, bezpečnějším sexu a pohlavně přenosných nemocech.

DJ3.jpg
DĚTSKÝ JARMARK

Objevte originální výrobky nejmladších ostravských umělců. Vlastnoručně vyrobená mýdla i mýdlenky, šperky, dárečky pro paní učitelky i kamarády a
mnoho dalšího najdete na Dětském jarmarku u kruháče :)

MINDOK
prezentace ve stanu FvU19.jpg

Přijďte se podívat, vyzkoušet si a ochutnat nový svět společenských deskových her firmy MINDOK, která již od roku 2007 přináší ty nejoblíbenější hry na trhu.


Na co se můžete těšit?

 • Hry z řady populárních SMART her pro jednoho hráče

 • Postřehové a paměťové hry, u kterých si vyzkoušíte svou rychlost i bystrost

 • Kvízové, slovní a párty hry jako Desítka, Bananagrams nebo Krycí jména

 • Detektivní hry v čele s hrou Mikromakro

 • Přírodně laděné experimentální karetní hry 

 • ...a mnoho dalšího


Oranžový stan MINDOK zaručuje zábavu pro celou rodinu a  všechny věkové kategorie již od 2 let! 

HLEDÁME RODIČE
HLEDÁME RODIČE - foto 1.jpg

I letos budeme součástí Festivalu v ulicích a budeme zde opět hledat náhradní rodiče pro děti, o které se nemohou či nechtějí starat jejich původní rodiče.

 

Stánek připravila Nadace J&T s ostravskou neziskovou organizací Spolu pro rodinu, z. s. a dozvíte se v něm vše, co vás o pěstounské péči zajímá. Jste srdečně zváni!

 

Dospělým se budou věnovat sociální pracovníci nebo přímo zkušení pěstouni, zatímco pro děti je přichystaný zábavný program. Najdete zde skákací hrad, mini ping-pong nebo malování na obličej a šikulové si budou moci v dílničce pod vedením kreativních instruktorů vyrobit vlastní ozdobu.

BALÓNEK - foto 1.jpg
BALÓNEK

Hlavním tématem stánku Balónku bude vytváření vlastních „zvířátek-mazlíčků“. Máme pro děti připraveny postavičky zvířátek vyrobené (i naplněné) z hypoalergenního materiálu a děti si je pak samy pěkně vyzdobí. Dále budeme malovat, skládat, vyplňovat kvízy atd. S námi se rozhodně nudit nebudete, pro každého malého šikulu budeme mít samozřejmě malou odměnu a balónek do ruky také nebude chybět…

Libery
Poruba
MSK
SMO
POHO
Géčko
VŠB-TUO
OSU
Radost v písku
Rozkoš
Jarmark
Mindok
Hledáme rodiče
Balónek
bottom of page